Ameliyatsız Estetik Uygulaması

Ameliyatsız estetik işlemleri cerrahi operasyon içermeyen estetik dokunuşları kapsar. Estetik ya da plastik cerrahi ise ameliyat içeren operasyonlardır. Örneğin burun estetiği, plastik cerrahi operasyonu iken burun dolgusu bir Ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Estetik cerrahi tedavileri hastalara kesin ve kalıcı sonuçlar sağlar ancak medikal estetik uygulamalarında kalıcılık süreleri kısa sürelidir ve değişkenlik gösterir.

Burun görüntüsü konusunda memnuniyetsizliği olan bir hasta düşünelim, Ameliyatsız estetiği mi yoksa estetik cerrahiyi mi tercih etmeli? Nasıl karar vermeli? Elbette ki söz konusu estetik olduğunda tanıyı koymak ve en doğru tedaviyi bulmak için doktor muayenesi şart. Ancak biz burada iki seçenek arasındaki en net farkları inceleyerek karar verme aşamasındaki kişilerin en sık sorduğu sorulara cevap vereceğiz.

Bu karar verme sürecinde hastaların ilk düşündükleri unsur genellikle ameliyat olmak isteyip istemedikleri oluyor. Estetik cerrahi ile ilgili korkular ve çekinceler günümüzde hastaları, çok daha kolay olan ve anında sonuç alabileceği medikal estetik tedavilerine yönlendiriyor. Hasta, uygulama süresi daha kısa olan birkaç dokunuşla hayal ettiği estetik görünüme kavuşuyor ve plastik cerrahi yerine Ameliyatsız estetiği tercih ediyor. Ancak burada farkı tüm yönleriyle anlamak gerekiyor. Estetik cerrahi bir operasyon sonucunda size istediğiniz görünümü sunuyor ve kavuştuğunuz görüntü hayatınız boyunca kalıcı oluyor. Ameliyatsız estetik uygulamaları size geçici sonuçlar sunuyor ve kalıcılık süreniz dolduğunda tedaviyi tekrarlamanız gerekiyor. Acı konusunda endişeleri olan hastalar genellikle acısız ve ağrısız sonuçlar sunan Ameliyatsız estetik uygulamalarını tercih ederken, görüntüsünde çok belirgin farklar yaratmak isteyen hastalarımız estetik cerrahiye yöneliyor. Bu seçimde sizin beklentiniz ve istekleriniz çok önemli. Muayene sırasında doktorunuzla paylaşacaklarınız, onun doğru tedaviyi seçmesine yardımcı olacak ve kendiniz için en iyi seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Hangi Uygulamayı Seçmeliyim

Ameliyatsız estetik ve estetik cerrahi arasında bir seçim yaptığınızı düşünelim. Ameliyatsız estetik tedavilerinde karar kıldınız ancak uygulama seçenekleri o kadar fazla ki doğru uygulamayı seçmek ve bulmak için ne yapmalısınız?

Öncelikle Ameliyatsız estetik uygulamalarının alt başlıklarından birinde karar kılmalısınız. Bunlar genellikle uygulama alanlarını birbirinden ayıran alternatiflerden oluşur. Örneğin yaşadığınız problem bölgesel yağlanmayla mı yoksa cildinizin sarkması ile mi alakalı? Uygulamayı yaptırmak istediğiniz bölge yüzünüz mü yoksa vücudunuzun farklı bir bölümü mü? Bu soruları yanıtlamalı ve verdiğiniz cevaplara göre seçenekleri elemeye başlamalısınız. Problem cildinizde oluşan sarkmalar mı yoksa selülit ve çatlaklar mı? Verdiğiniz her cevap sizi doğru uygulama seçeneklerine daha çok yaklaştıracak ve doktor muayenesi öncesinde kafanızda durumu netleştirecektir. Peki ameliyatsız estetik dokunuşlar arasında hangi uygulamalar öne çıkıyor?

Ameliyatsız Estetik Çeşitleri

  • Botoks, ClostridiumBotulinum adlı bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen, estetik tıpta yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.
  • Yüz Gençleştirme, Cildin lazer ışınları ile taranması neticesi lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen imalatını çoğaltmak asalına dayanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Kolajen ile birlikte yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar ve bu sayede cilt gergin ve canlı bir görünüm kazanır.
  • Dolgu Enjeksiyonu, Yaşlanmayla birlikte insan cilt ve ciltaltı dokusunda kollajen ve hyaluronik asit gibi temel yapı taşların azalması nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan yönteme dolgu enjeksiyonu denir.
  • Ameliyatsız Yüz Germe, Ameliyatsız yüz germe işlemleri, henüz ciddi bir operasyona hazır olmayanlar için yaşlanma belirtilerini hafifletecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan tedavilerdir. Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Forma gibi lazer sistemleri, mezolifting-vitamin enjeksiyonları ve dolgu enjeksiyonları yüzde daha pürüzsüz, genç bir görünüm yaratmaya, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. 
  • PRP Nedir, PRP tedavisi kişinin kendi kanından elde edilen plazma ile yavaşlayan hücre yenilenmesinin yeniden sağlamasıdır. PRP tedavisiyle cilt gençleştirme, saç dökülmesi ve ortopedik rahatsızlıkların tedavisi yapılabilmektedir.
  • Mezoterapi nedir, ilk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanan estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

Ameliyatsız Estetik

Yüz Gençleştirme

Dolgu Enjeksiyon

Ameliyatsız Yüz Germe

Bize Ulaşın

Bu formla toplanan bilgiler Anka Hair tarafından saklanarak, isteğinize yanıt vermemiz için kullanılacaktır. Hakkınızda toplanan ve saklanan herhangi bir bilginin kullanımına erişimini, düzeltilmesini, kaldırılmasını veya kısıtlanmasını talep edebilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.