Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Hepimiz ister kadın olalım ister erkek elbette ki; güzel, pürüzsüz, gergin, parlak, genç ve diri bir cilde sahip olmayı istiyoruz. Günümüzde plastik cerrahi operasyonların yanı sıra ameliyatsız yapılan işlemler de hastalar tarafından çok ilgi görmektedir.  Orta yaşlı insanların en büyük problemlerinden biri yüzde yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalardır. Yakın zamana kadar sadece yüz germe (face-lifting) ameliyatı ile giderilebilen bu problem için günümüzde ameliyatsız alternatif tedavi yöntemleri de mevcuttur. Uygulama ve sonrasında, kişinin yaşam kalitesini düşürmeyen ameliyatsız yöntemler arasında, kilit askı ve focus ultrasound uygulaması sayılabilir. Ameliyatsız yapılan işlemlerin çok ilgi görmesinin başlıca nedeni; hastanın ameliyat sonrası süreçlere göre , bu işlemler sonrası çok çabuk şekilde sosyal hayata geri dönebilmektir. Bu işlemlerin tercih edilmesinde diğer bir sebepte; ciltte içten bir yapılanma ve gençleşme sağlamanın daha doğal bir görünüm sağlamasıdır.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME (ULTHERAPY)

Ulthera Nedir?

Ameliyatsız yüz boyun dekolte germe ve kaş kaldırma yöntemi olan ULTHERAPY ultrason teknolojisini kullanarak diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı cildin 4.5 mm ile 6 mm altındaki derin dokulara inerek yoğunlaştırılmış ses dalgalarının yarattığı kontrollü travma sağlar. Böylelikle derin dokuda kolejen üretimi tetiklenir bunun sonucunda ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi kendisini gösterir.

Uthera lazer teknolojilerinin çözemediği sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe işlemini enjeksiyonsuz, günlük yaşantınızı etkilemeden gerçekleştirebilmektedir.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

Ultherapy görüntüleme ultrasonu kullanılarak, uygulama başlığı ile cilt ve cilt altı dokunuz ulthera cihazının ekranında görüntülenir, deriye zarar vermeden, bağ dokusuna etki ederek cildi geren ısı hasarları meydana getirir. Böylece yüz, boyun ve dekolte gerdirmede yardımcı olunur ve kaş kaldırma sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

Ultheranın Etkileri Nelerdir?

  • Yüz germe
  • Boyun germe
  • Dekolte germe
  • Göz kapağı kaldırma
  • Kaş kaldırma
  • Cilt gençleştirme
  • Cilt sıkılaştırma
  • Yüz Ovali Şekillendirmede yardımcıdır

Ultheranın Etkisi Ne Zaman Görülür?

Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşır. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç 2 ile 5 sene boyunca devam eder.

Ultherapy Uygulaması Sırasında;

Uygulama esnasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişiler uygulama esnasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır. 

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir?
Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ulthera Kimler İçin Uygundur?

Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler ULTHERAPY uygulaması için uygun adaylardır. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, göz çevresinde kırışıklıkları olanlar, kısaca olgun bir cilde sahip olan, yaşlanma belirtilerinin görülmeye başladığı, kendini henüz bir cerrahi müdahale için hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

Bize Ulaşın

Bu formla toplanan bilgiler Anka Hair tarafından saklanarak, isteğinize yanıt vermemiz için kullanılacaktır. Hakkınızda toplanan ve saklanan herhangi bir bilginin kullanımına erişimini, düzeltilmesini, kaldırılmasını veya kısıtlanmasını talep edebilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.