Diş Estetiği Uygulaması

Diş eti estetiğidiş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların düzeltilerek diş etleri ve dişlerin olması gerektiği standartlara erişmesini sağlamaktadır.

Doğal dişler ile protezler ve diş etleri arasında ki uyuma pembe estetik denilmektedir. Pembe estetiğin sağlanabilmesi için ilk olarak diş etlerinin sağlıklı olması gerekmektedir. Diş eti estetiği, diş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların düzeltilerek diş etleri ve dişlerin olması gerektiği standartlara erişmesini sağlamaktadır.

Düzensiz ağız bakımı nedeni ile diş ve diş etlerinde birçok sorun meydana gelmektedir. Diş etinde ise en çok karşılaşılan sorunlar arasında diş etlerinde iltihaplanmadan kaynaklanan şişme ve morarmalar başta gelmektedir. Bunlar için uygulanacak tedavinin ardından kişinin ağız bakımları konusunda gereken hassasiyeti göstermesi gerekmektedir.

Ağız hijyenine dikkat edilmesi bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Gülümseme esnasında diş etlerinin fazlaca görülmesi durumuna gummy smile adı verilmektedir. Kişide gülümseme dizaynı yapılarak diş etlerinde ki fazlalıklar belirlenmektedir.

Bahsi geçen fazlalıklar, koter yahut lazer yardımı ile daha rahat ve acısız bir şekilde üstelik kanama meydana gelmeden uygun seviyeye getirilmektedir.

Diş etlerinizde iltihap yahut yaşlanmanın beraberinde getirdiği çekilmeler olabilmektedir. Diş etleriniz ile alakalı bahsettiğimiz tüm unsurlar malatya diş hekimleri aracılığı ile diş eti tedavisi fiyatları hakkında bilgi aldıktan sonra uygulanarak istediğiniz düzeye getirilmektedir.

Diş Estetiği - Gülüş Tasarımı

Diş estetiği, dişlerinizin, ağzınızın ve gülüşünüzün görünümünü iyileştirmek için kullanılan ileri diş bakımı prosedürüdür. Genelde diş estetiği herkes için gerekli değildir. Aksine, insanlar gülümsemelerini ve güzelliklerini geliştirmek için bu prosedürü seçerler. Renksiz, aşınmış, lekeli, kırılmış, yontulmuş veya yanlış hizalanmış dişleriniz varsa, estetik diş hekimliği kullanarak sorunları giderebilir ve daha iyi bir gülüş elde edebilirsiniz. Örneğin, “gülüş tasarımı” bir veya daha fazla estetik diş hekimliği kullanarak gülüşünüzün görünümünü iyileştirebilir. Aşağıda gülüşünüzdeki estetiğe destekleyecek türler listelenmiştir.

 • Dudak seviyesi
  – Dişlerin boyutları
  – Diş eti seviyesi
  – Diş rengi
  – Diş dizilimi
  – Gülme hattı
  – Gülüş pozisyonunda dudak ve dişlerin uyumu gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu, estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.
  Gülüş tasarımında diş eti estetiği (pembe estetik) ve diş estetiği (beyaz estetik) ayrı ayrı değerlendirilir.Hasta muayenesinde belirlenen gereksinimler; profesyonel fotoğraf makineleriyle çekilen görüntüler, teşhis modelleri ve 3 boyutlu dijital diş hekimliği bilgisayar programları üzerinde planlanarak bir sıraya konulur.

Öncelikli olarak diş etlerinin sağlıklı olduğundan emin olunmalıdır.Bu sebeple 6 ayda bir yapılması gereken diş eti tedavisi yapılır.Çünkü sağlıklı diş etleri pembe, portakal kabuğu görünümünde ve sıkı olmalıdır. Kanamalı, şişkin ve kırmızı yani enfeksiyonlu diş eti varlığında yapılan restorasyonlar sağlıklı olmayacaktır.Diş eti tedavisi mevcut diş etinin üzerindeki ve diş etinin altındaki diş taşlarının temizlenmesi ve dişlerin parlatılması işlemlerini içerir. (Detertraj-Küretaj-Polisaj)
Diş etinin sağlığına kavuştuğuna emin olduktan sonra ise gülme esnasında görünen diş eti miktarı ve simetrisi değerlendirilir.Eğer gülerken diş eti fazla görünüyorsa (gummysmile) ya da diş eti boyları birbirinden farklı ise, iyi bir estetik için yumuşak doku lazeri yardımıyla diş eti boyları kısaltılarak, dantela şeklinde işlenerek ve milimetrik olarak eşitlenir ve bu sayede simetrisi sağlanmış olunur. Bu işleme gingivektomi denilmektedir.Eğer kemik müdahalesi gerekiyor ise, sert doku lazeri veya piezoosteotomi cerrahi yardımıyla hem sert hem de yumuşak doku kombine olarak düzeltilip dişlerin estetiği aşamasına geçilebilir.

 

Gülüş Tasarımında Diş Estetiği (Beyaz Estetik) Uygulamaları

1.Estetik Kompozit ve Seramik Dolgular (İnley-Onley Uygulamaları)

2. Kompozit Lamina Uygulamaları (Bondingler)

3. Porselen Laminalar (Lamina Veneer Uygulamaları)

4. Zirkonyum Kuronlar

5. Tam Seramik Kuronlar (E-Max Uygulamaları)

6. Beyazlatma (Bleaching)

7. Üç Boyutlu Dijital Diş Hekimliği Uygulamaları (CAD/CAM Uygulamaları)

Diş Estetiği

İmplant Tedavisi

Hollywood Gülüşü

Porselen Lamina

Zirkonyum Tedavisi

Diş Beyazlatma

Bize Ulaşın

Bu formla toplanan bilgiler Anka Hair tarafından saklanarak, isteğinize yanıt vermemiz için kullanılacaktır. Hakkınızda toplanan ve saklanan herhangi bir bilginin kullanımına erişimini, düzeltilmesini, kaldırılmasını veya kısıtlanmasını talep edebilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.