Gögüs Estetiği Uygulaması

Gögüs Estetiği ; plastik ve estetik cerrahinin en sık yapılan ameliyatlarından biridir. Genellikle silikon meme protezleri ile yardımıyla yapılır. Doğrudan görünüme katkı sağladığı ve kişinin isteğine göre şekillendiğinden, memnuniyet oranının en yüksek olduğu estetik ameliyatların başında gelir. Günümüzde Meme büyütmede yağ enjeksiyonları veya dolgu ile büyütme işlemleri kullanılarak yapılan operasyonlardan, silikon meme protezleri ile olduğu kadar büyüme alınamaz. Yağ dokusu hastanın kendi dokusu olduğu için cazip görünse bile verilen yağın bir kısmı vücut tarafından kabul görmeyip erir. Bu da büyümede gerilemeye sebep olur. Bu yüzden yağ enjeksiyonu işlemleri, tek başlarına meme büyütmede yeterli hacim sağlayamaz. Tüm bu sebeplerden dolayı silikon meme protezleri meme büyütmede en uygun araçlardır.

Gögüs Estetiği
Göğüs estetiği olarak da bilinen Gögüs estetiği, kişinin idealindeki göğüs formuna kavuşması için yapılan estetik müdahalelerdir. Gögüs estetiği; yapısal olarak veya genetik faktörlerden dolayı Gögüsnin küçük, büyük, orantısız ya da sarkık olmasından kaynaklı olarak gerçekleştirilen tüm müdahaleleri içerir.

Estetik müdahaleler genel bir yapı bozukluğu nedeniyle olabileceği gibi kişinin estetik kaygıları sebebiyle de yapılabilir. Estetik kaygılar küçümsene bilecek nedenler değillerdir.

Bir insanın kendinde beğenmediği veya değiştirmeyi arzu ettiği bir bölgeye estetik müdahale yaptırması olağandır. Özgüven eksiklikleri, utanma duygusu ya da hastalık sebebiyle yaşanan Gögüs kayıpları, nedeni her ne olursa olsun, göğüs estetiğiyle kişi dilediği Gögüs formuna kavuşabilir.

Gögüs Büyültme Operasyonu
Gögüs büyültme ameliyatı, en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir. Gögüs büyültme ameliyatını, Gögüs formu küçük olan ya da beden olarak çok daha büyük göğüsler arzu eden kişiler yaptırabilir ayrıca hastalık ya da kaza, emzirme gibi nedenlerle küçülen göğüslere de Gögüs büyültme ameliyatı yapılabilir.

Gögüs büyültme, özel olarak üretilmiş silikon protezler vasıtasıyla yapılabileceği gibi kişiden alınan yağ enjeksiyonu ile de yapılabilir. Yeni nesil protezler, şekil, boyut ve form olarak pek çok isteğe yanıt verebilecek çeşitliliktedir.

Silikon tercih etmek istemeyen kişiler, yağ enjeksiyonu ile Gögüs büyütme estetiği olabilir. Yağ enjeksiyonu yaptırabilmek için kişinin vücudunda yeterli oranda yağ olmalıdır, aksi halde protez tercih edilmelidir.

Gögüs büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin en sık sorduğu sorulardan biri Gögüs silikon patlar mı oluyor. Eski jenerasyon sıvı içeren silikonlarda sızıntı olabiliyorken yeni dönem silikon protezlerde sızma sorunu minimuma indirgenmiştir.

Gögüs büyültme estetiğinde boyut; kişinin Gögüs yapısına, hacmine, vücut ölçülerine ve isteklerine bağlı olarak değişir. Gögüs formu damla ya da daha oval olabilir, kişi istekleri ve Gögüs yapısı arasında ortak nokta bulunabilir.

Gögüs Küçültme Operasyonu
Gögüs estetiği sadece büyütmek ve hacim verme üzerine değildir. Gögüsnin idealden daha büyük oluşu; duruş bozukluklarına, utanma duygusuna ve fiziksel olarak zorlanmalara neden olabilir.

Gögüs küçültme ameliyatının amacı, kişinin bedenine ve yaşam şekline çok daha uyumlu, orantılı ve dik bir forma kavuşturmaktır. Sanılanın aksine Gögüs küçültme operasyonlarında süt bezleri çıkarılmaz bu nedenle emzirmeye engel bir durum söz konusu olmaz.

Gögüs Dikleştirme Operasyonu
Gögüs zamanla emzirme, kilo alıp verme ya da genetik faktörlerle sarkma problemi görülebilir. Sarkmış, sönmüş, orantısız göğüsler Gögüs dikleştirme ameliyatıyla, hacim kazandırılıp çok daha dik pozisyona getirilebilir.

Gögüs dikleştirme ameliyatı yapılırken, eğer Gögüs büyükse fazla Gögüs dokusu çıkarılır böylelikle aynı anda iki sorun tek ameliyatta çözülmüş olur.

Doğumdan Ne Kadar Sonra Gögüs Estetiği Olunabilir?
Bilinenin aksine doğum sonrası Gögüs ameliyatı olunabilir. Fakat ameliyat olabilmek için, emzirme döneminin bitmesi beklenmelidir, genellikle emzirmeden sonra 3 ay gibi bir süre geçmesi gerekir.

Gögüs Ucu Estetiği
Gögüs ucu estetiği, Gögüs ucu ve etrafındaki kahverengi halkanın estetik bir görünüme kavuşması için yapılan müdahaleleri kapsar. Gögüs ucunda kalınlık ve büyüklük, çökük ya da gömülmüş Gögüs ya da birden fazla Gögüs ucu olması halinde uygulanabilir.

Genel olarak Gögüs ucu ameliyatı tek başına yeterlidir. Fakat Gögüsde farklı problemlerin olması halinde tek başına yeterli gelmeyebilir.

Bu nedenle sarkma ya da küçüklük problemleri de varsa kişide protez ya da yağ enjeksiyonu yapılarak bütün bir görünüm elde edilebilir.

Bize Ulaşın

Bu formla toplanan bilgiler Anka Hair tarafından saklanarak, isteğinize yanıt vermemiz için kullanılacaktır. Hakkınızda toplanan ve saklanan herhangi bir bilginin kullanımına erişimini, düzeltilmesini, kaldırılmasını veya kısıtlanmasını talep edebilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.