Yüz Gençleştirme Uygulaması

Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün yaşlanmasında rol oynar. Cilt rengi günler geçtikçe yavaş yavaş soluklaşır ve matlaşmaya gözle görülür bir şekilde başlar. Yüzün cildi homojen rengini geriye bırakır yerini pürüzlü, sert bir cilt ve lekeler alır.

Yukarda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı yüzünüzün her katmanında farklı değişiklikler yer almaktadır. Tüm bu yaşlanma belirtilerini tamamen çözebilecek olan bir tedavi yöntemi şuan ki teknolojimizde maalesef bulunmamaktadır. Ancak yüzü gençleştirmek amacı ile birçok cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamaların birleşmesiyle istenilen olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılır.

Cilt Neden Yaşlanır?
Kişilerde en çok genetik faktörler, yoğun stres, uykuyu alamama, güneş çabalama şartları ve insanların yediği besinlerinin tenin yaşlanması sürecinde önemli rol oynayan faktörlerdir. Belirli bir süre zarfı geçtikten sonra hücre yapısındaki onarma işlemi yavaşlar. Tendeki kolajen onarımı alt seviyeye iner yani yavaşlar, ciltte bulunan destek tabakasını bir araya getiren bağ doku içindeki elastik liflerin yitirilmesi ile birlikte tende gevşeme meydana gelir, kırışıklıklar oluşur, ten üstünde güneş lekeleri var olmaya başlar ve cilt git gide incelir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Cerrahi bir yardım olmadan ameliyatsız yüz gençleştirmede uygulamaları da mevcuttur. Çoğunlukla ise yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri, yüzün genç görünümünü sağlanması için, yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Hangi yüze, neyin ve nasıl bir yöntem ile uygulanması gerektiğini hasta ve Plastik Cerrah görüşmeler sonucunda ortak bir karar vermektedirler.

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?
yuz-genclestimeYüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri ile yapılan yüz gençleştirme işlemleri genellikle yüz hatlarının belirli kısımlarına, noktalarına uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler sonrası özen gösterilmeyen yüzler zamanla eski hallerine dönebilmektedir. Eski kırışıklıklarınızın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı, yüzünüze bu uygulamaları yaptırdıktan sonra özellikle de kadınların gece yatmadan önce yüzlerindeki makyajı mutlaka temizlemeleri gerekir.

Makyaj temizliği sonrasında, yüzlerindeki toksinleri iyice yok edip deri altındaki hücrelere işlememesini sağlamak için sadece temiz suyla 5-6 defa ovalayarak yıkamaları, yaptırmış oldukların işlemlerin ömrünü uzatmaktadır.

Erken Yaşlanmanın Nedenleri Nelerdir?
Gün içerisinde makyajınızı temizlemezseniz,
yüz temizliğinize dikkat etmezseniz,
yüzünüzün zararlı toksinlerden arınmasını sağlamazsanız,
zaman içerisinde deri altınızda bulunan yüzünüzdeki derinin genç kalmasını sağlıyor olan maddeler, vitaminler, hücrelerinizin oksitlenmesine bağlı olarak deri altı hücreleriniz, zararlı maddelerin bozulması ile ve deri yüzeyinizin deformasyonuna sebep olur.
Bunun sonucunda ise yüzünüz daha çabuk kırışır ve daha çok yaşlanmasına sebep olur.
Dolgu İle Yüz Gençleştirme
Yüz gençleştirme operasyonlarından cerrahi müdahaleye gerek kalmadan en iyi sonuç kremlerin etkisinden daha kalıcı ve çabuk ameliyatsiz-yuz-genclestirmeolan, yüze yağ enjeksiyonu ile elde edilir. Göz altı ve göz çevresiyle beraber yanakların ve tüm yüzün belirli noktalarına uygulanan bu yöntem yüz gençleştirmede daha fazla etkilidir.

Her ne kadar bilimsel çalışmalar bu konuda herkese kesin bir çözüm sunacak, kalıcı çözümler üretememiş olsa da kök hücre teknolojinin birçok alanda yenilikler yapacağı gibi yüz gençleştirme operasyonlarına ve işlemlerine de yüzde yüz başarılı olacak tedaviler getireceği ön görülmektedir. Günümüz yöntemlerini uygulamak istediğiniz takdirde kesinlikle bir uzmandan yardım almalı ve tavsiyesiyle işlem yaptırmalısınız.

Daha önceki yıllara baktığımızda da ve şuan ki yaşamakta bulunduğumuz çağ ile birlikte kişinin kendisini genç görme isteği konusunda değişen bir durum gözlenmemektedir. Bununla birlikte günümüzde olan yeni gelişmelerin çoğalmasıyla da kişilerin gençleşme istediği en çok bayanlar yönünde olduğu belirtilmiştir.

Cildin Yaşlanması Nasıl Önlenir?
Ne yazık ki insanların yaşlanmasının önüne geçilecek bir keşfe, buluşa günümüze kadar rastlanmadı. Cilt içinde bulunan bağ dokuyu kuvvetlendirmek yani kolajen yapımını arttırmak, ciltteki tabii onarıma girmesini tetiklemesiyle birlikte cilt yaşlanması yavaşlar.

Lazerle Yüz Gençleştirme
Cildin lazer ışınları ile taranması neticesi lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen imalatını çoğaltmak asalına dayanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Kolajen ile birlikte yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar ve bu sayede cilt gergin ve canlı bir görünüm kazanır.

Lazerle Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılıyor?
Tedavide lazer olarak fraksiyonel ışınları kullanılır. Cildin yaşlanmasını önlemek amacıyla tercihleriniz arasında yüz maskelerini kullanmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Tamamının organik karışımlardan yapıldığı yüz maskeleri düzenli bir şekilde kullanıldığı sürede cilt üzerinde olumlu sonuçlar yaratabiliyor. Fakat kimyasal içeren ürünleri kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. İçinde kimyasalların bulunduğu ürünler cilt üzerinde var olan doğallığın yitirilmesine neden olur.

Piyasada birçok cilt bakım ürünü bulunuyor. Genel olarak cilt bakım için kullanılacak ürünler içerisinde pek çok kimyasal madde bulunmaktadır. Kullanılan bu kimyasal ürünler cildinizi derinden zarar yuz-genclestirmegörmesine neden olabilir. Ciltte var olan mineraller birbiriyle dengeli bir uyum sağladığı taktirde sağlıklı bir görüntü elde edilebilir ancak ciltteki mineral durumu dengesizleştiği durumda kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ciltte bulunan zararlı mineralleri lazer tedavisi yöntemiyle arındırmak mümkün. Ülkemizde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılan lazer tedavisi yöntemi ile daha kısa süreçlerde daha net sonuçlar alabilirsiniz.

Lazer tedavisi belirli seanslar içerisinde uygulanabiliyor. Bu uygulama sonrasında cildinizdeki yeniliği fark edebilir ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsanız en doğru tercihlerden biri lazer tedavisidir.

Oldukça etkili bir yöntem olan Lazer, fraksiyonel ışınları sayesinde cildinizde yeni bağ dokusunun oluşmasını sağlıyor. Lazerle yüz gençleştirme yöntemleri sizlere etkili bir koruma sağlar. Aynı zamanda daha parlak ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizde yer alan eski hücreleri temizlemek için en etkili çözüm olarak gösterilen Lazer tedavisi, günümüzde birçok insan tarafından kullanılıyor.

Bize Ulaşın

Bu formla toplanan bilgiler Anka Hair tarafından saklanarak, isteğinize yanıt vermemiz için kullanılacaktır. Hakkınızda toplanan ve saklanan herhangi bir bilginin kullanımına erişimini, düzeltilmesini, kaldırılmasını veya kısıtlanmasını talep edebilirsiniz. Bu bilgileri nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı inceleyin.